Kobieta potrafi być jak elementarz.

"Kobiety - wracając po szkole do domu stają się zupełnie innymi osobami. Związują swoje loki, przy których tak bardzo starały się rankiem, w niechlujną kitkę bądź koczek. Zmywają makijaż, zdejmują starannie dobrany outfit i zamieniają go na wygodny dres lub piżamę. Zanurzają się w swoim prawdziwym świecie, sam na sam z muzyką, książką bądź filmem. Gdyby ktoś zobaczył je w tej wersji, nie poznał by ich -  jeśli jednak ktoś dobrze zna tę wersję, jest największym szczęściarzem."
 Mówią, że kobieta jest skomplikowana, ciężka do zrozumienia, ciężko jej dogodzić - porównują nas do wielkiej księgi, której za nic, nikt nie jest w stanie przeczytać do końca, wydaje mi się, że nie jest to prawda. Wystarczy że spędzicie z nami chwile lub dwie, dowiecie się co lubimy, o czym marzymy, co na smuci, a co wkurza, poświęcili trochę uwagi, zainteresowania i nasze "kobieta jest jak jeden wielki tom Harrego Pottera, którego za cholerę nie zapamiętasz czy zrozumiesz w całości" na elementarz, prosty, nieskomplikowany - potrzebujący chwili poświęcenia by nauczyć się z niego pisać, czytać i układać zdania. Kobiety naprawdę da się zrozumieć, ale czy każdemu zależy i ma na tyle cierpliwości by poznać każdą stronę, nawet tą  najbardziej skrywaną przed innymi?

Co lubi każda kobieta?
Moim zdaniem kobieta naprawdę potrafi doceniać małe gesty, uwielbia być rozpieszczana i doceniana. Wystarczy po prostu zapytać jak się czuje, przytoczyć coś co miała zrobić i zapytać jak jej poszło, pokazać, że naprawdę jej słuchamy. Od czasu do czasu ją zaskoczyć. Prawić komplementy, zabierajć ją spontanicznie w jakieś miejsce, okazać trochę czułości lub po prostu kupić kwiaty, nawet jeśli powtarza, że to tylko strata pieniędzy, a kwiaty szybko uschną, to naprawdę miło robi się na sercu, kiedy od czasu do czasu się je dostanie. Najbardziej cieszą te niespodziewane, bez okazji, tak po prostu by pokazać jak bardzo wam na nich zależy.

Już jutro 8 marca, dzień w którym żadna kobieta nie powinna czuć się pominięta. Wystarczy tak niewiele, by sprawić nam przyjemność w ten dzień. Bo taki naprawdę liczą się gesty, te małe, które pokażą, że o nas pamiętacie.


Udostępnij ten post

8 komentarzy :

 1. Piękne zdjęcia, wyglądasz zjawiskowo. Podzielam Twoje zdanie, że kobiety można zrozumieć, tylko potrzeba odrobiny chęci. I to fakt wystarczają nam najmniejsze gesty. :)
  Fotografia sposobem wyrazu - blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Podejrzewam że Bóg też jest kobietą :-) Kobiety można zrozumieć,choć łatwo nie jest bo potwornie się różnimy,ale gdy się kocha to i się rozumie... Z okazji Dnia Kobiet całym sercem życzę wszystkiego najlepszego,spełnienia marzeń i pragnień,by każdy dzień niósł ze sobą uśmiech a przeganiał smutki. Pozdrawiam serdecznie. Stasiek z www.stanislawgorny.blog.onet.pl PS.-Dziękuję za komentarz na moim blogu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiesz ,ze Cię kocham i piękne zdjęcia piękny tekst (chyba wyśle to chłopakowi jako instrukcje) ale porównanie do HP .... hejt 100 % skarbie za to xd.
  ~M.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mądrze powiedziane! Trudne jest to, by tak przystępnie wytłumaczyć o co z nami chodzi, a Ty to zrobiłaś. ;) Zakochałam się w tych ujęciach. <3
  MÓJ BLOG 💘

  OdpowiedzUsuń
 5. Często się słyszy,że tej przeciwnej płci nie da się zrozumieć. Kobiety narzekają na kontakty z facetami, faceci na relacje z kobietami. Ale tak naprawdę to kwestia trudności zrozumienia konkretnego człowieka i płeć nie ma tu znaczenia. Jeśli chcę kogoś zrozumieć,dana relacja jest dla mnie ważna to staram się,pracuję nad nią i to jest do zrobienia. Ale jeśli olewam relację,nie jest ona dla mnie ważna to i nie mogę się spodziewać,że kontakt będzie łatwy,zwłaszcza jeśli trafię na bardziej skomplikowaną osobę. Warto pamiętać,że jeśli ja nie mogę kogoś zrozumieć to i ta osoba może nie rozumieć mnie,więc jest 1:1. Podsumowując - zaangażowanie i chęć zrozumienia podstawą zrozumienia,bez względu na płeć ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. To bardzo motywuje do dalszej pracy.
xoxo

© Typical Girl | Szablon stworzony przez Glowczynski.pl.